Ana sayfa Güzel Sözler Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri – Mesajları

Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri – Mesajları

4050
4
Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri
Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri

Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri – Mesajları

Muhsin Yazıcıoğlu Kısa sözler, Muhsin Yazıcıoğlu Etkileyici Sözler, Muhsin Yazıcıoğlu Uzun Sözler, Muhsin Yazıcıoğlu Güzel Sözler, Muhsin Yazıcıoğlu Yazılar, Muhsin Yazıcıoğlu Sözler Tumblr, Muhsin Yazıcıoğlu Sözler Facebook, Muhsin Yazıcıoğlu sözleri anlamlı, Muhsin Yazıcıoğlu Sözler Yeni, Muhsin Yazıcıoğlu Resimleri

Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri
Muhsin Yazıcıoğlu Sözler

Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri – Mesajları içeren sayfamızda sizlere en güzel Muhsin Yazıcıoğlu Mesajlarını derledik. Bu güzel sözleri sosyal medya üzerinden veya whatsapptan paylaşabilirsiniz.

Vatan aşkı maya gibidir. Sütü bozuklarda tutmaz.

İnanmadığım yolda milyonlarla yürüyeceğime inandığım yolda tek başıma yürürüm.

Firavun’a karşı çıkmak yetmez, Musa’nın yanında olmak gerekir.

Bir saniyesine bile hakim olamadığımız, hükmedemediğimiz bir hayat için, bir dünya için, bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur.

Önümüzde iki seçenek var: Ya ibret almayanlar gibi tarihin tekerrürüne seyirci kalacağız ya da bu ezberi bozacağız. Biz, ikinci yolu seçiyoruz.

“Kan dökmeyi seven bir Millet değiliz! Ancak Söz konusu vatan ise, dünyanın şah damarını keseriz!”

Zulüm Azrail olsa da hep Hakk’ı tutacağım. Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir.

“Ben mutlu olmuşum neye yarar komşum mutlu değilse… Ailem mutlu olmuş ne olacak mahallem mutlu değilse… Türkiye mutlu olmuş ne değeri var, Irak’ta analar ağlıyorsa, Filistin’de kan akıyorsa, Karabağ’da halen evine dönemeyenler varsa, Doğu Türkistan’da bayrak hasreti varsa bebekler bile sakat doğuyorsa…”

Bir kar tanesi olsam Mekke‘ ye düşmek isterdim.

Haksız bir davada zirve olmaktansa, haklı bir davada zerre olmayı tercih ederim.

Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri
Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri

Muhsin Yazıcıoğlu Mesajları

“Her davada yola İNANMIŞ bir kaç kişiyle çıkılır. Yolun ileri duraklarında kalabalıklar karışır onlara. Sıkıntılar, mahrumiyetler, mahkûmiyetlerle kalabalıktan geriye sadece “ DAVA ” adamları kalır.”

Kanımı, göz yaşımı, istikbalimi, yıllarımı ben kimden isteyeceğim? / Maznun mu masum muyum? Hesabını Allah’a, Allah’a, Allah’a vereceğim.

Bizim milliyetçiliğimiz ete kemiğe değil bizi millet yapan değerlere bağlıdır.

Omuzlarda bir bayrak gibiydin temiz ve saf..

Kan Dökmeyi Seven Bir Millet Değiliz,Ancak Söz Konusu Vatan İse Dünyanın Şah Damarını Keseriz !!!

İki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok.

İslâm hassasiyeti olmayan milliyetçiliğin içi boştur.

Benim kızıl elmam ve hayalim ; Avrupa Birliği değil, Benim kızıl elmam ve hayalim ; Büyük Ortadoğu Projesi falan değil, Ne Amerikanın, ne İsrailin gölgesinde bir Türkiye değil..

Benim hayalim Türk-İslam Medeniyeti,Türk-İslam Birliği olsun dedim..!!!

Bu bayrak öyle bir bayraktır ki; İçinde “Vatan” vardır, dökülen “Kan” vardır, İki cihan vardır, “Din” vardır, “İman” vardır!

Vatanı sevmenin çilesini biz çektik edebiyatını onlar yaptı.

Er meydanı kancıklık kabul etmez!

Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri
Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri

Haksız Bir Davada Zirve Olmaktansa, Hak Davada Zerre olmayı Tercih Ederiz.

Kan Dökmeyi Seven Bir Millet Değiliz,Ancak Söz Konusu Vatan İse Dünyanın Şah Damarını Keseriz !!!

“Ölüm inançsız insanlar için korkunç bir sondur ama inananlar için ne kadar zevkli başlangıçtır!”

Beton çok soğuk, üşüyorum.. Başarı Sözleri

Şov adamı olsaydım, ihale takipçiliği yapsaydım, benim partimin oyu %20-%50 hiç düşmezdi! Zenginlikte ne Sabancı, ne de Koç elime su dökemezdi. Ben siyaseti Allah rızası ve içinden çıktığım Anadolu’nun insanı için yaptım. ” Atatürk Sözleri Kısa – En Güzel Atatürk Sözleri Resimli

Namlusunu millete çeviren tanka selam durmam.

Bu ülkede dürüst olmak başa beladır ama o bela başımızın tacıdır.

İslam hassasiyeti olmayan milliyetçiliğin içi boştur.

İnanmadığım yolda milyonlarla yürüyeceğime, inandığım yolda tek başıma yürürüm.

Muhsin Yazıcıoğlu Kimdir?

Muhsin Yazıcıoğlu, Büyük Birlik Partisi (BBP)’nin ilk genel başkanı ve kurucusudur.

Muhsin Yazıcıoğlu, 1954 yılında Halit ve Fidan Yazıcıoğlu çiftinin son çocuğu olarak Sivas’ın Şarkışla ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Sivas Şarkışla’da, üniversiteyi ise Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde gerçekleştirdi.

1968 yılında cemiyet çalışmalarına hız veren Yazıcıoğlu, Şarkışla’da “Genç Ülkücüler Hareketi”‘ne katıldı. Muhsin Yazıcıoğlu, 1972 yılında üniversite eğitimi için Ankara’ya gelmesinden hemen sonra Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde görev almaya başladı. Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı’nı gerçekleştirdi(1977 – 1978). Yazıcıoğlu, 1978 yılında faaliyete başlayan Ülkücü Gençlik Derneği’nde kurucu Genel Başkan oldu.

1980’e kadar MHP Genel Başkan Müşavirliği yapan Muhsin Yazıcıoğlu, 1980 darbesi sonrası MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası’nda yargılandı. 7,5 yıl Mamak Cezaevi’nde kaldı ama politik yaşamına devam etmesini engel olacak bir ceza almadı.

Yazıcıoğlu, tutukluluğunun sona ermesinden sonra, cezaevindeki ülkücüler ve onların ailelerine destek için oluşturulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı’nın başkanlığını yaptı.

1987’de Milliyetçi Çalışma Partisi’ne katıldı ve Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı.

20 Ekim 1991 Milletvekili Genel Seçimlerinde, Refah Partisi, Milliyetçi Çalışma Partisi ve Islahatçı Demokrasi Partisi tarafından oluşturulan ittifak bünyesinde milletvekili adayı olan Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas’tan milletvekili seçildi.

7 Temmuz 1992’de, “içinde bulunduğu partinin siyasi anlayışıyla uyuşamadığı” gerekçesiyle 5 milletvekili arkadaşı ile beraber MÇP’den ayrıldı.

29 Ocak 1993’de, MÇP’den ayrılan bir grup arkadaşı ile beraber Büyük Birlik Partisi'(BBP)ni kurdu ve partinin Genel Başkanı oldu.

24 Aralık 1995 yılında gerçekleşen erken seçimlerde ANAP – BBP ittifakından 20. Dönem Sivas milletvekili olarak tekrar parlamentoya katılan Yazıcıoğlu, 28 Şubat 1996’da ANAP’tan istifa edip, BBP’ye geri döndü.

Muhsin Yazıcıoğlu, 26 Nisan 1998 yılında gerçekleştirilen 3. Büyük Kurultay ve 8 Ekim 2000’deki 4. Büyük Kurultay’da yeniden BBP Genel Başkanlığına seçildi.

22 Temmuz 2007 seçiminde Sivas bağımsız milletvekili olarak TBMM’ye katıldı ve seçimden önce bıraktığı BBP Genel Başkanlığına yeniden seçildi.

Muhsin Yazıcıoğlu 25 Mart 2009 tarihinde, Kahramanmaraş şehrimizde yaşadığı helikopter kazası sonucu hakkın rahmetine kauşmuştur.

Muhsin Yazıcıoğlu, Gülefer Yazıcıoğlu ile evli ve iki çocuk babasıydı.

Sayfa İçeriği

4 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here