Ana sayfa Güzel Sözler Miraç kandili mesajları 2020 resimli yeni en güzel miraç kandili mesajları ve...

Miraç kandili mesajları 2020 resimli yeni en güzel miraç kandili mesajları ve sözleri

3607
0

Miraç kandili mesajları 2020 resimli yeni en güzel miraç kandili mesajları ve sözleri

Miraç Kandili mesajları, resimli, kısa ve uzun kandil mesajları müslümanlarca ilgi görmekte. Diyanetin yayınladığı takvime göre, senenin 2.kandili yarın akşam. Kandilin gelmesi dolayısıyla sevdiklerinize mesajlar ve sözler araştırmaya başladınız. En güzel Miraç Kandili mesajlarını sizlere hazır ettik.

Miraç Kandili mesajları ve sözleri en çok arananlar arasında yerini aldı. Resimli, en yeni Miraç Kandili mesajları müslümanlarca oldukça ilgi görüyor. Müslümanlar her sene mübarek gün ve ayları büyük coşku ile kutluyorlar. Miraç Kandili 2020 de 21 Mart’ta idrak edilecek. Haberimiz içinde olan kandil mesajlarını sevdiklerinize yollayabilir, facebook, twitter, sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

MİRAÇ KANDİLİ MESAJLARI

İslam’ın nurlu yüzü yüreğini doldursun. Makamın cennet olsun Hz. Muhammed efendimiz komşun olsun. Günleriniz mutlu, gönlünüz saadetle dolsun. Hayırlı Kandiller…

Yüce Allah bu önemli Miraç Kandili hürmetine rızkın bereketlisini, hayatın şereflisini, vücudun sıhhatlisini, evladın edeplisini, ahlakın faziletlisini nasip ve müesser eylesin. Miraç Kandili’niz mübarek olsun

Allah’ım! Gizli işlediğim günahları, açıktan işlediğim günahları, hatâen işlediğim ve bilerek yaptığım günahları, bildiğim ve bilmediğim bütün günahları bağışla. Amin! Güzel kandiller.

Özü saygı, yükü sevgi, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Miraç kandilinizi kutlarım Allah”a emanet olun. Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamberimizin miraca çıkmasıyla bize verilen müjdeye nail olan ümmetin Miraç Kandili mübarek olsun.

”Allah’ım! Rahman sıfatının hakkı için onu hak yoldan ayırma, ayağını kaydırma, kalbini bulandırma, can acısı duyurma, sevdiklerinden ayırma. Eve hep mutlu, huzurlu ve bereketli olsun. Duaları kabul, ibadetleri makbul olsun. Peygamber Efendimiz şefaatçisi olsun. Her şey gönlünce olsun. Miraç kandiliniz mübarek olsun.”

Miraç kandili mesajları 2020

Bazı günler, bin yıldan uzun gibidir, bazı yıllar ise bir günden bile kısa gelir. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimiz’e. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

‘Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem’ diyen Sevgilinin (s.a.s.) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile… Hayırlı kandiller.

Peygamber Efendimiz buyurdular ki : “Hatırlayan güzelse, hatırlanan da güzeldir. Gül bahçesine giren ya gül olur, ya da gül kokar” manevi bollukların yaşandığı bir gece olması dileğiyle, kandiliniz mübarek olsun…

Yüreklerin bir attığı duaların gökyüzüne yükseldiği mübarek Miraç Kandilinizin hayırlara vesile olmasını ve ömrünüzün sağlık, huzur ve iman dolu geçmesini dilerim. Hayırlı kandiller..

Cennete çok ağaç dikin. Çünkü onun suyu tatlı, toprağı güzeldir. Yani verimi çoktur. Çok sevap meyvesi alınır. Cennetin ağaçlarından biri olan La Havle ve La Kuvvete İlla Billah cümlesini çok söyleyin. Hadis (Taberani) Hayırlı kandiller…

Zengin; çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir. Kalb zenginliğinden mahrum olan kimse, ne kadar geniş servete sahib olursa olsun yine fakirdir. Tamaı ve hırsı sebebiyle de halk nazarında hakirdir. Kalbi zengin olan kimse de ne kadar fakir olsa herkesin nazarında muhteremdir.

Ruhu Aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, kandilin mübarek olsun.

Mevlana sözleri: Kısa Mevlana sözleri ve mesajları (Resimli Hz. Mevlana sözleri)

Sayfa İçeriği

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here