Ana sayfa Genel Kerimcan Durmaz uçak tuvaletinde müstehcenlik paylaşımı nedeniyle hapis cezası aldı

Kerimcan Durmaz uçak tuvaletinde müstehcenlik paylaşımı nedeniyle hapis cezası aldı

3001
1

Sosyal medya fenomeni ve DJ Kerimcan Durmaz, uçak tuvaletindeki çektiği müstehcen görüntüleri Instagram hesabından paylaşmasıyla ilişkin yargılandığı davada 10 ay hapis ve 5 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Sosyal medyanın ünlü fenomeni Kerimcan Durmaz’a Instagram’da paylaşmış olduğu müstehcen video nedeniyle yargılandığı davada 10 ay hapis ve 5 bin lira para cezası verildi. Yargı hapis cezasını ertelerken duruşmada ifade vermiş olan Durmaz, “Duyarlı ve dikkatli birisiyimdir. Yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum” dedi.

Umberto Eco Sözleri ve Alıntıları Resimli Güzel Sözler Anlamlı Sözler

MÜSTEHCEN GÖRÜNTÜ DAVASINDA KARAR ÇIKTI

Sosyal medya fenomeni ve DJ Kerimcan Durmaz’ın toplumsal medya hesabından paylaşmış olduğu ve takip edenleri tarafınca tepki toplayan müstehcen videoya ilişkin yargılandığı dava karara bağlandı. Gaziosmanpaşa 16. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanık Kerimcan Durmaz ve avukatları katıldı. Duruşmada ek olarak müştekiler adına avukat Begüm Gürel hazır bulunmuş oldu.

Aşk Sözleri Kısa

“ARKADAŞ GRUBUMA DEĞİL INSTAGRAM’A ATMIŞIM”

Dava dosyasındaki görüntülerin kendine ilişik bulunduğunu belirten sanık Kerimcan Durmaz, “Hamburg’tan dönerken yalnız iki yakın arkadaşımın olduğu gruba uçakta çekmiş olduğum paylaşımı gönderdiğimi sanıyordum. Fakat havaalanına iniş esnasında telefonun sinyal alması neticesinde bu paylaşımımı yakın dost grubuma değil, Instagram öykü bölümünde paylaşılmış bulunduğunu gene arkadaşlarımın beni araması neticesinde öğrendim” dedi.

“HASSAS VE DİKKATLİ BİRİSİYİMDİR”

Paylaşımı geri çektiğini ve kamuoyundan özür dilediğini dile getiren sanık Durmaz, “Üzgünüm, yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. Ben de cemiyet içinde yaşayan biri olarak bu mevzularda kırılgan ve dikkatli birisiyimdir. Beraatimi talep ederim. Hakkımda leyhte olan hükümler uygulansın” ifadelerini kullandı.


10 AY HAPSE ÇARPTIRILDI

Mahkeme, sanık Kerimcan Durmaz’ın ‘Müstehcenlik’ suçunu işlediğinin durağan(durgun) olduğu sebebi öne sürülerek 10 ay hapse 5 bin TL para cezasına çarptırılmasına hükmetti. Sanığın yargılama sürecindeki tutum ve davranışlarını leyhte kabul eden mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

İDDİANAMEDEN

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve Kerimcan Durmaz’ın ‘şüpheli’ olarak yer almış olduğu iddianamede, toplumsal medya hesabı üstünden 3 milyonu aşkın takip edeni olduğu, şüphelinin instagram adlı toplumsal medya hesabı üstünden öykü paylaşma kısmı olarak adlandırılan yerden 29 Nisan 2019’da aynanın karşısına geçerek müstehcen videoyu paylaşmış olduğu ve bu paylaşımın hesabı takip etsin ya da etmesin sayfasını ziyaret eden hepimiz tarafınca açıkça görüldüğü, görüntüleri İstanbul Havalimanı’nda paylaşmış olduğu kaydedilmişti.

İddianamede, Kerimcan Durmaz’ın ‘Müstehcenlik’ suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapsi ve 5 bin güne kadar adli para cezası talep edilmişti. Romantik Aşk Sözleri

Kaynak: İHA

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here