Ana sayfa Genel Hadisler -Dini Sözler

Hadisler -Dini Sözler

5973
1
Hadisler -Dini Sözler

Hadisler -Dini Sözler

Hadisler -Dini Sözler , Resimli dini sözleri, resimli hadisleri sizlerde facebook twitter gibi sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Sayfamızın Konusu; Dini sözler, islami sözler, dini sözler hadisler, etkileyici dini sözler, resimli dini sözler,resimli ayetler.

Dini Sözler Hadisler

Resimli Sureler, kurandan sureler, kurandan ayetler Benzer Yazılar Etkili Dini Sözler Resimli Dualar, Ayetler, Hadisler -Dini Sözler

Bir kişi, sevabını Allah’tan umarak ailesine harcama yaptığında, bu harcama onun için sadaka olur. (Buhârî, İman, 41)

Sakın babalarınızdan yüz çevirip uzaklaşmayın! Kim babasından yüz çevirirse (bu davranış) nankörlüktür. (Buharî, Ferâîz, 29)

Kim üç kız çocuğunun geçimini sağlar, onlan terbiye edip evlendirir ve onlara güzel davranırsa, cennet onundur! (Ebû Davûd, Edeb, 120-121)

Hadisler Dini Sözler

Hadisler -Dini Sözler

Ailesini müdafaa ederken öldürülen şehittir.” (Tirmizî, Diyât, 21)

Kadınlar, erkeklerle birlikte bir bütünü tamamlayan diğer yandır. (Ebu Dâvûd, Tahâret, 94)

Kim anneyi yavrusundan ayırırsa, Allah da kıyamet günü onu sevdiklerinden ayırır.” (Tirmizî, Büyû, 52)

Allah’tan sevap bekleyerek ve Allah’ın vaadini umarak bunlardan birini yapan kimseyi Allah cennete koyar.” (Buhârî, Hibe, 35)

Mümin cana yakındır. (İnsanlarla) yakınlık kurmayan ve kendisiyle yakınlık kurulamayan kimsede hayır yoktur. (İbn Hanbel, 2/40)

Kim zarar verirse Allah da ona zarar verir. Kim (insanlara) güçlük çıkarırsa, Allah da ona güçlük çıkarır. (Ebû Dâvûd, Kadâ’ (Akdiye), 31)

Varlıkta, darlıkta, hoşnutluk ve hoşnutsuzluk hâlinde, hatta başkası, sana tercih edildiğinde bile, dinle ve itaat et.’ (Müslim, “İmare”, 35)

Ailesini müdafaa ederken öldürülen şehittir. (Tirmizî, Diyât, 21)

Yavrum! Ailenin yanına girdiğin zaman selam ver. Bu, sana ve ev halkına bereket olur. (Tirmizi, İsti’zân, 10)

İnsanlarla bir arada yaşayan ve onların eziyetlerine sabreden mümin, insanlarla bir arada yaşamayan ve onların eziyetlerine sabretmeyen müminden daha büyük ecre nail olur.  (İbn Mâce, Fiten 23; İbn Hanbel, II, 44)

Nerede olursan ol, Allah’a karşı sorumluluğunun bilincinde ol! Kötülüğün peşinden iyi bir şey yap ki onu yok etsin. İnsanlara da güzel ahlâka uygun biçimde davran!”  (Tirmizî, Birr, 55)

Mümin, müminin aynasıdır ve mümin, müminin kardeşidir. Onun geçimini muhafaza eder ve onu arkadan çepeçevre sarıp (tehlike ve zararlardan) korur. (Ebû Dâvûd, Edeb, 49)

Hayırlı Cumalar Mesajı – Cuma Mesajları

En Güzel Bilim Kurgu Filmleri sitemizi de ziyaret etmeyi unutmayın.

 

 

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here