Ana sayfa Güzel Sözler Dostluk Sözleri

Dostluk Sözleri

3181
0
dostluk sözleri

Dostluk Sözleri

Dostluk Sözleri Mevlana, Dostluk ile ilgili sözler, Dostluk Sözleri Damar, Dostluk Sözleri Anlamlı, Dostlukla ilgili sözler, Dostluk Sözleri Uzun, Dostluk Sözleri Kısa, Dostluk Sözleri Etkileyici

Dostluk Sözleri bulunan enguzelozlusozler.com sitemizde sizlere bu sayfada da en damar dostluk sözleri hazırladık. Bu dostluk sözlerini en yakın dostunuza kısa mesajla yollayın ya da sosyal medyada paylaşın.

Acıların bir kum tanesi kadar küçük, mutlulukların nisan yağmuru kadar bol olsun. Hayatta bir kere ağlarsan o da mutluluktan olsun dostum.

Arkadaş uğrunda ölmek kolay, fakat uğrunda ölünecek arkadaşı bulmak zordur.

Arkadaş vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz arkadaşlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

Arkadaşlık ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve arkadaşın için ateşe atılmaksa dünya durana dek arkadaşımsın.

Arkadaşını yalnızken ikaz et, başkalarının yanında öv. Kardeşimden ötesin can dostum.

Başkalarına kendinden fazla değer verme. Ya onu kaybedersin ya da kendini mahvedersin. Terk edenden alınacak en büyük intikam, ona kupkuru, sevgisiz gözlerle bakmaktır.

Bir insana tamamen güvendiğinizde iki sonuçtan birini elde edeceğiniz kesindir. Ya yaşam boyu dost, ya hayat boyu bir ders…

Birbirimizin küçük kusurlarını hoş görmezsek arkadaşlıktan bir şey anlayamayız.

Biri olmalı varlığını daima bildiğin kendini güvende hissettiğin. Biri olmalı üzülme üzülürüm diyen biri olmalı hayatınızda.

Bu zamanda az dostun olsun daha iyi. Herkesle uzaktan hoş beş edip geçmeli, can gözünü açınca görüyor ki insan; en büyük düşmanıymış en çok güvendiği.

Dost düğünde halaya, ölümde tabuta omuz verendir.

Dost; göze sezdirmeden gözyaşı silendir.

Dostluk ile ilgili sözler

Dostların sıkıntıda iken onları mutlu oldukları zamankinden daha çok ara.

Dostlarınla öyle yaşa ki düşman olduğunda hakkında söyleyecek sözleri olmasın. Düşmanlarınla öyle yaşa ki dost olduğunda yüzün kızarmasın.

Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve dostun için ateşe atılmaksa dünya durana dek dostumsun.

Dostluk iki nehir arasında akan nehir gibidir. Gittiği yeri de temizler geldiği yeri de.

Dostluk illa yan yana diz dize olmak değildir. Asıl can cana kalp kalbe olmaktır.

Dostluk unutulmayacak kadar güzel, ender insanlarla yaşanacak kadar özeldir.

Dostluk çukurda biriken yağmur suyu değil ki güneş vurunca kurusun. Bizim dostluğumuz deniz misali buharlaşsa da yağmur misali geri döner iyi ki varsın.

Siyah Beyaz Sözler

Dostluk, mantar yemeği gibidir. Zehirli veya zehirsiz olup olmadığı ancak yendikten sonra belli olur.

Dostum için ölürüm ben ölecek bir dost bulabilirsem eğer. Anladın mı?

Dostum sen benim seçebildiğim kardeşimsin.

Duygular vardır anlatılamayan sevgiler vardır kalplere sığmayan dostluklar vardır hiç bir şekilde yıkılmayan bazı insanlar vardır asla unutulmayan.

Ekmeğim aşım helal olsun yiyene, içene. Ama hakkım helal değil; dost gibi görünüp kuyumu eşene…

Ey arkadaş sen ne güzel bir dostsun Allah seni başımdan eksik etmesin.

Dostlukla ilgili sözler

Ey gönül bir sürü dostunun yanında elbetteki düşmanların da olacak. Ama imtihan bunca düşmanın varken seni dostun vuracak.

Fedakâr olan insan, gönülden sevendir. Yürekli olan insan, kendini bilendir. Umutlu olan insan, yaşamı sevendir. Unutmayan bir arkadaş ise uğrunda ölmeye değendir.

Gerçek dost yanlış yaptığında seni uyaran sonrasında ise koruyan kişidir. Yaptığın yanlışı herkese duyuran değil.

Arkadaşlık İle İlgili Güzel Sözler

Gerçek dostlar menfaatleri bitene kadar değil yürekleri yetene kadar sizi sevenlerdir.

Gerçek dostlar mum gibidir. Her yer aydınlıkken belli olmazlar.

Gerçek dostlar yıldızlar gibidir karanlık çökünce ortaya çıkarlar.

Git rüzgâr dostuma onu nasıl sevdiğimi anlat mutluysa usulca gel yanıma mutsuzsa dostun her zaman yanında diye fısılda kulağına unutmasın yüreğim daima onunla.

Gülerken herkes eşlik eder ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.

Gülmek senin tutkun olsun eğer bir gün ağlarsan o da sevinçten olsun bugünün dünden yarın da bugünden güzel olsun. Canım arkadaşım!

Dostluk sözleri

Güzel günlerde de kötü günlerde de hep yanımda olan benim canım arkadaşım. Sen beni hiç yalnız bırakmadın hep yanımda olduğun için sen benim arkadaşım, dostum, kardeşim oldun.

Kardeşini seçemiyorsun diyorlar yanlış. Dostlarımız bizim seçebildiğimiz kardeşlerimizdir. Sen benim en sevdiğim kardeşimsin. Allah bizi hiç ayırmasın en yakın arkadaşım dostum kardeşim. Seni çok seviyorum.

Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsa da dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz.

Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası, ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak.

Neredesin, yanan alnımı müşfik avuçlarında dinlendirecek meçhul arkadaş.

Riya ile paranın padişahı değiliz biz. Parçalanmış gönül hırkalarını yamar giyeriz biz. Arkadaşlarla ağlar arkadaşlarla güleriz biz. Canım Arkadaşım!

Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın onun için öyle bir ağaca yaslan ki asla yıkılmasın öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın.

Sıradan bir arkadaş sizi asla ağlarken görmez. Gerçek arkadaşın omuzları sizin gözyaşlarınızdan sırılsıklam olmuştur.

Tanrım, beni dostlarıma karşı koru, kendimi düşmanlarıma karşı korurum.

Ve bazen de; seninle konuşmak iyi geldi, diyebileceğin birisi olmalı.

Yürek umutlara gebe olduğundan beri dostluklar ayrılıklara yenik düşmedi yüreğimiz darağacındayken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi bildik.

Üç çeşit dost vardır: 1. Gıda gibidir her gün onu ararsın; 2. İlaç gibidir, bazen ihtiyaç duyduğunda arasın; 3. Hastalık gibidir o seni bulur.

İyi insanlarla arkadaş olunuz. Kötü kimseyle arkadaşlık etmektense, yalnız olmak evladır.

Sayfa İçeriği

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here