Ana sayfa Güzel Sözler Babalar Günü mesajları ve sözleri… Babalar Günü nasıl ortaya çıktı?

Babalar Günü mesajları ve sözleri… Babalar Günü nasıl ortaya çıktı?

3918
0
Babalar Günü Mesajları
Babalar Günü Mesajları

Babalar Günü mesajları ve sözleri… Babalar Günü nasıl ortaya çıktı?

Her yıl Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan Babalar Günü için, tüm çocuklar harekete geçti. Babasına sürpriz yapan herkes, sosyal medya üzerinden de kutlamaktan geri kalmıyor. Bugün hayattaki en değerli varlıklarımız olan babalarımızın günü. Bu özel günü unutmadığını göstermek isteyenler için Babalar Günü mesajlarını ve şiirlerini derledik. İşte anlam dolu Babalar Günü mesajları

Hediyelerin yanı sıra ‘Babalar Günü’ mesajları da bugünün önemli unsurları arasında yer alıyor. Bizlerin geleceğini oluşturan, her türlü zorluğa yanımızda duran babalarımızın emeğini elbet ödeyemeyiz elbette ancak için en anlamlı babalar günü sözleri ve şiirleri ile onları sevindirebiliriz. İşte anlamlı Babalar Günü mesajları

babalar günü mesajları

BABALAR GÜNÜ MESAJLARI

Bana uçabileceğim kanatlar verdiğin için teşekkürler, sevgin ve anlayışınla hep yanımdaydın, daima sığınağımdın. Benim için ne kadar paha biçilmez bir değerde olduğunu asla unutmuyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Ölmüş Babaya Bayram Mesajları
Ölmüş Babaya Bayram Mesajları

Keşke sana söyleyeceklerimi en iyi kelimelerle ifade edebilseydim. Benim için yaptığın her şey için minnettarım. Senin için bulabileceğim en iyi kelimeler, seni tüm kalbimle sevdiğim! Babalar Günün kutlu olsun!

Ölmüş Babaya Bayram Sözleri
Ölmüş Babaya Bayram Sözleri

Her zaman yanımda oldun. Dünyayı benim için daha iyi bir yer yaptığın için sana minnettarım! Babalar Günün kutlu olsun!

Babalar Günü mesajları

Ölmüş Babaya Bayram Mesajları
Ölmüş Babaya Bayram Mesajları

Baba kelimesini düşündüğümde, birçok olumlu şey düşünüyorum. Aklımda bir babanın bu kadar harika bir görüntüsünün olmasının sebebi sensin. Babalar Günün kutlu olsun!

Kelimelerle anlatılamayan fedakarlık ve karşılıksız sevgiyi tarif et desen bana herhalde sadece “BABA” derdim. Babalar günün kutlu olsun canım babacım.

Derdimi, neşemi, hüznümü, mutluluğumu paylaştığım en iyi arkadaşım. Babalar günün kutlu olsun!

Ölmüş Babaya Bayram Mesajları sayfamız da ilginizi çekebilir!

Oyun arkadaşım, suç ortağım, en büyük sırdaşım; Babalar Günün kutlu olsun. Seni çok seviyorum.

Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum baba. Çünkü aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum Babacığım.

Evimizin güneşi bir tanesi olan canım babama kucak dolusu sevgi ve saygılarımla. Babacığım bir günümde değil her günümdesin. Babalar günün kutlu olsun.

Sınırsız bir sevgi, anlatılmaz bir sevgiyle beni seven babam, sana layık olmak için yaşıyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Babalar Günü mesajları

Baba kelimesini düşündüğümde, birçok olumlu şey düşünüyorum. Aklımda bir babanın bu kadar harika bir görüntüsünün olmasının sebebi sensin. Babalar Günün kutlu olsun!

Kral olmayabilirsin ama bana her zaman bir prens/prenses gibi davrandın. Babalar Günün kutlu olsun!

Sen güçlü bir çınar gibisin… Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim… Çünkü bana hep güç veriyorsun… Babalar günün kutlu olsun…

BABALAR GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd’un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir. Bu yüzden Babalar Günü Haziran ayında kutlanır.

Hurdalarınıza en iyi fiyat erenler hurdacı niğdelioğlu metalde…

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir.

Sayfa İçeriği

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here