Ana sayfa Genel Atatürk Sözleri – Mustafa Kemal Mesajları

Atatürk Sözleri – Mustafa Kemal Mesajları

4708
2
barış ile ilgili sözler
barış ile ilgili güzel sözler

Atatürk ün sözleri ve görselleri, Atatürk ün en güzel resimli mesajları, Atatürkün resimli özdeyişleri,en güzel Atatürk resimli sözleri, Atatürk ile ilgili resimli yazılar, Atatürk resimli sözleri facebook, Atatürk fotoğrafları ve sözleri, Atatürk diyorki resimli,bu yazımızda sizlere hazırladık.

Atatürk Sözleri
Mustafa Kemal Atatürk Sözleri Mesajları

23 Mart 1923 tarihinde Atatürk, Lâtife Hanım’la beraber sabah Konya’dan Afyon’a hareket etti. Afyon’a geldikten sonra Afyon Belediye Binası önünde halka söylevi: “…Felâketlerden ancak millî benliğinize hâkim olduğunuz için kurtuldunuz!” Devamında gittiği Afyon Türkocağı’nda gençlere : “…Milletin her vesile ile her vasıta ile böyle güven ve itimadını gördükçe kuvvetim artıyor!” diye seslenmiştir. Türkocağı’nda şeref defterine : “…Afyon halkının, gençliğinin, aydınlarının kıymetli duygularını, millî egemenliğin korunmasındaki kesin kararlılıklarını kendi heyecanlı dillerinden işitmek benim için pek çok gönül ferahlığı ve güvene sebep olmuştur. Afyon halkı cidden memleketlerine, millî ülküye sahiptirler.” yazmıştır.

Okul İle İlgili Sözler
Okul Sözleri
 • Artık Türkiye, din ve şeriat oyunlarına sahne olmaktan çok yüksektir. Bu gibi oyuncular varsa, kendilerine başka taraflarda sahne arasınlar.
  29 ekim cumhuriyet bayramı sözleri

   29 ekim cumhuriyet bayramı sözleri resimli
 • Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyeti, bundan sonraki inkişafı ile âtinin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır. Bu söylediklerim hakikat olduğu gün, senden ve bütün medeni beşeriyetten dileğim şudur: Beni hatırlayınız.
 • Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli, Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti’dir.
 • 29 ekim cumhuriyet bayramı sözleri
  29 ekim cumhuriyet bayramı sözleri facebook
 • Ben, 1919 yılı mayısı içinde Samsun’a çıktığım gün elimde maddi hiçbir kuvvet yoktu. Yalnız büyük Türk milletinin soyluluğundan doğan ve benim vicdanımı dolduran yüksek ve manevi bir kuvvet vardı. İşte ben bu ulusal kuvvete, bu Türk milletine güvenerek işe başladım
 • 29 ekim cumhuriyet bayramı sözleri
  29 ekim cumhuriyet bayramı sözleri paylaş

Sayfamızla ilgili görüşlerinizi burayı tıklayarak bize bildirebilirsiniz.

Gerçek Atatürkçüler Sayfası

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here