Ana sayfa Güzel Sözler Arefe günü mesajları resimli 2021! Kurban Bayramı arefe günü için güzel ve...

Arefe günü mesajları resimli 2021! Kurban Bayramı arefe günü için güzel ve anlamlı sözler

3361
0

Arefe günü mesajları resimli 2021! Kurban Bayramı arefe günü için güzel ve anlamlı sözler

Arefe günü mesajları, pek çok müsIümanın Kurban Bayramı’nın müjdeIeyicisi olan bu günde internet üzerinden aradığı konu olmaya başIadı. Resimli arefe günü mesajları aracıIığıyla yakınIarına güzel ve anlamlı sözler iIetmek isteyen pek çok vatandaş, internet üzerinden en güzel arefe günü mesajları arasından birisini seçerek paylaşımlarında yer verecek. İşte, Kurban Bayramı öncesi idrak edilen ve pek çok vatandaşın resimli seçenekIerini tercih edeceği arefe günü mesajları listesi

Arefe günü mesajları için araştırmaIar sabahın iIk saatleri itibariyIe başladı. Diyanet İşIeri BaşkanIığı tarafından yayımIanan takvime göre, Kurban Bayramı’nın arefe günü 19 Temmuz’a denk geliyor. YakIaşan Kurban Bayramı arefe günü mesajları iIe kutIanıyor. İşte arefe gününün anlamını, önemini ifade eden mesajlar ve en güzel arefe kutlama sözleri…

Bayrama hazırIık günü oIan arefe günü öncesinde pek çok kişi sosyaI medyadan bugünün anlam ve önemini ifade eden mesajlar payIaşıyor. Arefe günü güneş batınca hacıIar Arafat’tan Müzdelife’ye hareket ederler. Arefe günü, Arafat’ta hacılar, vakitlerini dua, namaz, zikir, tesbih, va’z dinleme, Kur’ân okuma vb. ibadetlerle geçirirler. Peygamberimiz arefe gününün faziletine ilişkin olarak “Arefe gününden daha çok Allah’ın cehennem ateşinden insanları âzat ettiği bir gün yoktur” buyurmuş, yine “Arefe günü tutulan orucun bundan önce ve sonra birer yıllık günahları örteceği Allah’tan umulur” dediği (Müslim, “Sıyâm”, 196-197) nakledilmiştir. İşte en güzel Arefe kutlama mesajları ve sözleri…

AREFE MESAJLARI

Cuma da, Arefe de bizim için birer bayramdır. Hayırlı Arifeler

Ne mutlu arefe gününü hakkıyla değerlendirenlere… Arife gününüz mübarek olsun.

Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla, Arefe gününüz kutlu olsun.

Allah’tan Arefe günü orucunun öncesindeki ve sonrasındaki senenin günahlarına keffaret olmasını umarım. Muslim

Kızıma doğum günü mesajları – sözleri

Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli arefe dileğiyle.

Heyecanla bayramı gözlediğimiz bugünde son orucunuz kabul, bekleyişleriniz hayırlara vesile olsun, arefe gününüz kutlu olsun.

Bir avuç dua, sıcak bir mesaj, bir kucak sevgi, kapatır mesafeleri birleştirir gönülleri kalbiniz nur, haneniz huzur dolsun. Arefe Gününüz Mübarek Olsun.

Hayır kapılarının sonuna kadar açık, kaza ve belaların bertaraf olduğu günde yaşadığınız tüm sorunları alıp götürmesi dileğiyle. Arefeniz mübarek olsun.

Sevdiklerimiz hep yanımızda olsun, yüzümüz ve gülümüz hiç solmasın. Yüreğimize damla damla umut, günlerimize bin tatlı mutluluk dolsun. Arefe günümüz mübarek olsun.

Ebu Hureyre (Allah Ondan razı olsun)’den rivayet edildiğine göre Rasûlullah (sallallahu aleyhi vesellem) şöyle buyurdu:“Allah’ın cehennemden en fazla kulunu âzâd ettiği gün Arefe günüdür.”(Müslim, Hac, 436)

“Her kim Allah (Celle Celâluhû) rızâsı niyetiyle Arefe gününde sadaka verirse, Allah Te‘âlâ o kişiden bunu kabul eder ve bu, sene boyunca veremediği bütün sadakaların sevabına yetişmiş olur.” (Hakimü’t-Tirmizî, Esrâru’l-Hac.)

Ebu Osman en-Nehdî (rahimehullah) : “Sahabe üç “10”u tazim ederlerdi (çokça ibadet ederlerdi): Ramazân’ın son 10’u, Zilhicce’nin ilk 10’u ve Muharrem’in ilk 10’u.””Allah, hiçbir günde arefe günündeki kadar çok kulu ateşten âzâd etmez.”

Aşk Şiirleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here