Ana sayfa Güzel Sözler 2021 Kadir Gecesi resimli mesajlar! Resimli kandil mesajları

2021 Kadir Gecesi resimli mesajlar! Resimli kandil mesajları

7501
0
2021 Kadir Gecesi resimli mesajlar! Resimli kandil mesajları

2021 Kadir Gecesi resimli mesajlar! Resimli kandil mesajları

2021 Yılında hazırlanmış “En güzel Kadir Gecesi mesajlarını” sizler için bir araya getirdik. Kadir Gecesi’nin yaşanacağı bugün milyonlarca vatandaş yakın dostlarına sosyal medya ve whatsApp üzerinden Kadir Gecesi mesajları gönderecek.

2021 yılında en yeni Kadir Gecesi resimli mesajları, Kadir Gecesi kısa mesajları bu haberimiz içerisinden bulabilirsiniz. Kadir gecesi mesajları haberimiz üzerinden telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirerek sosyal ağlardan ve mobil uygulamalar üzerinden sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Kadir Gecesi’nden kısa bir süre sonra Ramazan ayına veda edeceğiz. enguzelozlusozler.com olarak Resimli Kandil (Kadir Gecesi) mesajı ve en güzel Kadir Gecesi mübarek olsun mesajları ve sözlerini derledik. 8 Mayıs 2021 en güzel Kadir Gecesi mesajları ve sözleri haberimizde!

v v v v v v v  TIKLA TIKLA TIKLA TIKLA TIKLA  v v v v v v v

2021 Kadir Gecesi resimli mesajlar

Ramazan Ayı’nda Kadir Gecesi merakla beklenen günlerdendir. On bir ayın sultanı Ramazan ayının 27.gecesi idrak edilen bu dini gecenin anlam ve önemi merak ediliyor. Her sene olduğu gibi bu senede bol bol ibadet ve dualarda geçecek olan gecede insanların kazanacakları sevaplara güvenip diğer zamanlarda kulluk görevlerini ihmal etmelerini önlemek gibi bazı sebep ve hikmetlerle açıklanmıştır. Ayrıca vatandaşlar müslümanlar için kutsal olan bu günde Kadir Gecesi resimli mesajlar! En güzel kadir gecesi mesajları araştırıyor. İşte en güzel kadir gecesi mesajları ve detaylar…

Ya rab bu gece hürmetine ana babamızı ve tüm inanan müminleri bağışla

*En ağır hastaların bile hafifledikleri, öteye geçen Mü’minlerin bir kuş hafifliğiyle geçtikleri, yoksul sofralarının gökten gelme bir bereketle birdenbire zenginleştiği bir gecedir Kadir Gecesi.

*Duaların kabul edileceği bu gecede, gönülden el açmak dileğiyle. Cümleten Kadir Gecemiz mübarek olsun.

*”Sizin Ramazan-ı Şerif’te makbul dualarınızı, hem inşâallah hakkınızda bin ay kadar meyvedar Leyle-i Kadrinizi, hem saadeti bayramınızı, hem çok kıymettar hizmetinizi bütün ruh-u canımızla tebrik ve tes’id ederiz.”

Kadir Gecesi dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, sevginin, saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı özel günlerdir. Kadir Geceniz mübarek olsun.

*Mübarek Kadir Gecesi’ni içtenlikle tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum

*Allah tuttuğumuz oruçları ve ibadetlerimizi kabul etsin. Manen büyük bir ikramın olacağı Kadir Gecemizi dolu dolu yaşamayı nasip etsin.

*Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez Dualarinizin Rabbin yüce katina iletilmisine vesile olan Kadir Geceniz mübarek olsun.

*”O gece tan yeri ağarana kadar esenliktir.” Kadir SuresiKadir Gecemiz Mübarek Olsun..

*Kadir Gecemizin hayırlara vesile olmasını, İslam alemine barış; insanlık alemine ise hidayet getirmesini yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

*Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç. Bugün günahlardan olabildiğince kaç. Bugün en gizli incilerini onun için saç. Kadir Geceniz mübarek olsun.

*Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kadir Geceniz mübarek olsun

*Avuçların geri çevrilmeyeceği o günde gecemizi hakkı ile eda edebilenlerden oluruz inşallah

*Samimiyetle iman edenler; kalplerini her türlü günah ve nifaktan arındıranlar; dürüstlükle ve tatlılıkla konuşanlar, tamahkarlıktan uzak duranlar, gerçekten mutluluğa ererler. Kadir Geceniz mübarek olsun.

*Allahım bizi namazsız, rükûsuz ve secdesiz bırakma. İbadetten ve namazdan soğutma. Namazı yük olarak gösterme. Namazdan zevk almayı nasip eyle.

Kadir Gecesi kısa mesajlar

Kadir Geceniz mübarek olsun..Bu günlerin feyzi üzerinize, Rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, Nuru Ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun.

O gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler; her çeşit barış, huzur, saadet ve güven taşırlar… ta şafak sökünceye dek!.. Bu mübarek Kadir Gecesinde Allah dualarınızı kabul etsin.

2021 en güzel kandil mesajları

Bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

Kuran da Kadir Gecesi için Leyletül kadri hayrun min elfi şehrin Kadir Gecesi bin aydan hayırlı bir gecedir diye buyuruluyor. Bu nedenle bu geceyi ihya edelim.. Kadir geceniz hayırlı olsun.

Kadir Gecesi’nde ellerinizi her zamankinden daha çok açarak Allah’ın rahmeti için dualar edin. Çünkü Kur’an-ı Kerim’de bu gece için bin aydan daha hayırlı olduğu, meleklerin Rablerinin izniyle her iş için indiği ifadeleri yer almıştır. Dualarınızın kabul olması dileğiyle… İyi Kandiller

Kandil resimli mesajlar 2021

Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun. Kadir geceniz hayırlara vesile olsun.

Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların Kabul olsun bu gece. kadir gecesi mübarek olsun..

Ellerin semaya yükseldiği, gözlerin yaşlandığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı bu gece dualarda buluşmak dileğiyle…

Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başladığı bu mübarek gece edeceğin tüm duaların kabul olsun. Kadir Gecenizi en içten dileklerimle kutlarım.

Kadir Geceniz mübarek olsun..Bu günlerin feyzi üzerinize, Rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, Nuru Ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun.

Bu gece sema kapıları açılacak ve Allah’ın (C.C) rahmeti yağacak. Kadir Gecesi’nin kurtuluşumuza vesile olması dileğiyle… Kadir Geceniz Mübarek Olsun

berat kandili resimli sözler
berat kandili resimli sözler
berat kandili resimli sözler
berat kandili resimli sözler

KISACA KADİR GECESİ ANLAMI VE ÖNEMİ

Kadir (kadr) kelime olarak ”hüküm, şeref, yücelik, güç” anlamlarını taşır. Dini literatürlerde Leyletül Kadr olarak da ifade edilmektedir. Kur’an-ı Kerim, Kadir gecesinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e indirilmeye başlamıştır. Allah’ın (C.C) insanlara peygamberler vasıtasıyla son hitabı olan Kur’an-ı Kerim’in bu gece indirilmeye başlaması nedeniyle Müslüman âlemi için mühim bir yere sahiptir.

Sayfa İçeriği

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here