Ana sayfa Güzel Sözler 19 Mayıs mesajları: En güzel en anlamlı 19 Mayıs mesajları ve sözleri!...

19 Mayıs mesajları: En güzel en anlamlı 19 Mayıs mesajları ve sözleri! 19 Mayıs kutlu olsun!

2875
0
19 Mayıs mesajları: En güzel en anlamlı 19 Mayıs mesajları ve sözleri! 19 Mayıs kutlu olsun!
19 Mayıs mesajları: En güzel en anlamlı 19 Mayıs mesajları ve sözleri! 19 Mayıs kutlu olsun!

19 Mayıs mesajları: En güzel en anlamlı 19 Mayıs mesajları ve sözleri! 19 Mayıs kutlu olsun!

Her yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Türkiye’nin dört bir yanında spor gösterileri ve törenlerle kutlanır. Bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl olduğu gibi kalabalık kutlamalar yapılamayacak. Ancak yurttaşlar bu kutlu günü 19 Mayıs mesajları ve şiirleri ile anacak ve kutlayacak. İşte en anlamlı ve en güzel 19 Mayıs mesajları

19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktı ve Milli Mücadelenin fitilini ateşledi. Ulu Önder Atatürk, 19 Mayıs’ı Türk gençliğine armağan etmiştir.

Siz de sevdiklerinize milli bayramımız ile ilgili en güzel, anlamlı 19 Mayıs mesajları gönderebilir bu kutlu günü en güzel şekilde kutlayabilirsiniz. İşte 19 Mayıs ile ilgili şiirler….

Adalet İle İlgili Sözler

19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs 1919’un 102. yıldönümünde Milli Mücadelemizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bütün İstiklal kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

19 Mayıs Mesajları

Gençler, milli ve manevi değerlerimize sahip, çalışkan, vatanını, milletini seven bu ülkenin yarınları olarak; daha çok çalışmalı ve ay yıldızlı bayrağımızı ilelebet dalgalandırmalısınız. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs’ın 102. yılında tüm milletimizin Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum.

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti’ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Milletimiz çok büyüktür. Hiç korkmayalım. O, esaret ve aşağılığı kabul etmez. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Kısa Özlem Sözleri

19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Gençler!Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler!Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum” (Mustafa Kemal Atatürk)

Sayfa İçeriği

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here